Hoppa till innehåll

Ny gästlägenhet!

Som beslutades på årsstämman har styrelse och förvaltning renoverat och inrett en lokal som kommer fungera som gästlägenhet åt föreningens medlemmar. Nu har vi alltså två gästlägenheter att erbjuda våra medlemmar. Den nya lägenheten ligger på Frödingsvägen 3 (halvtrappa ner i samma korridor som tvättstugan).
Den har helt nya möbler och fyra bäddar; två enkelsängar och en bäddsoffa för två. Lägenheten kan bokas via ”tvättstugesystemet” här på hemsidan (Fr3 Tvätt). Man måste ta med sig sängkläder och handdukar själv. Hyra 400:- dygn tillsammans med depositionsavgift 1 000:-. Nyckeln till övernattningslägenheten hämtas på förvaltningskontoret på Adlerbethsgatan 17. Samtidigt erläggs hyra och depositionsavgift. Depositionsavgiften återbetalas vid återlämning av nyckel samt om lägenheten lämnas i städat och snyggt skick. Avboka lägenheten senast en vecka innan hyrestillfället annars debiteras hela hyresavgiften.